Новини партнерів...
  • 204 Репост.
Вибір редакції

«Захоплення храму. Недорого»: опублікована Угода про співпрацю «Правого сектора» і «Київського Патріархату»

«Захоплення храму. Недорого»: опублікована Угода про співпрацю «Правого сектора» і «Київського Патріархату»

Як раніше повідомляли журналісти українського опозиційного видання «Голос Правди», 4 травня цього року представники самопроголошеної Української Православної Церкви «Київського Патріархату» і радикали «Правого сектора» підписали Угоду про співпрацю.

Ніхто даної події не приховував, навіть незважаючи на те, що вона, цілком очікувано, мала б стати черговим приводом для критики на адресу обох сторін договору. Проте самих документів, які регламентують їхню взаємодію, ніхто ще не бачив. Між тим, ці тексти містять досить красномовні вислови про мету і формати проголошеної співпраці філаретівців з націоналістами.

Посилання для завантаження документу

Посилання для завантаження документу

Насамперед, зазначимо, що в Угоді міститься явна вказівка на те, що однією з цілей співробітництва «Правого сектору» та розкольників є створення в «Українській Незалежній Соборній Державі» Єдиної Помісної Церкви (яка, мабуть, повинна повністю відповідати політичним очікуванням радикалів). Також варто зазначити, що Василь Лабайчук, який підписав документ у якості голови Центрального Штабу НСД «Правий сектор», вже давно працює в цьому напрямку, за його власними словами, долаючи канонічну і визнану в усьому світі Українську Православну Церкву (іменовану їм «Московський Патріархат») «усіма можливими методами».

Зокрема, «Друже Кривозуб», як називають Лабайчука його друзі-націоналісти, має великий досвід організації силових акцій із захоплення храмів і церков Української Православної Церкви та тиску на місцеву владу. Так, 29 вересня 2015 року глава «Правого сектора» оголосив про плани самочинного «врегулювання» ситуації з храмом в селі Колосова.

«Якщо влада не дасть дозволу служити, то громада забере храм, тому що це її церква», – сказав голова Центрального Штабу організації, коментуючи свої претензії на храм УПЦ.

А 10 червня 2016 року «Друже Кривозуб» привів свою погрозу у виконання.

Захоплення храму Св. Іоанна Богослова в с. Колосова (Василь Лабайчук без балаклави)

«Ми кожного разу приїжджаємо, де утворюється нова громада Київського Патріархату», – розповів в тому ж інтерв'ю Лабайчук.

Хоча журналісти переконані: насправді розкольницькі громади створюються саме в результаті таких поїздок «Правого сектора». Не випадково 19 з 70 випадків «переходу громад УПЦ КП» відбулися саме на Тернопільщині, уродженцем Збаразького району якої є «Друже Кривозуб».

Тепер у «Київському Патріархаті» не зможуть виправдовуватися тим, що вони нібито співпрацюють з радикалами тільки щодо «питань допомоги учасникам АТО, боротьби з корупцією, відродження духовності та патріотичного виховання», ніяк не розділяючи політичні завдання національної революції.

"Сторони здійснюють співробітництво, виходячи із загальних завдань релігійного і морального світогляду націоналізму – православного християнства, і діють у межах прав і зобов'язань, які викладені в Положенні про відділ Капеланської служби НСД «Правий сектор», – прямо йдеться в пункті 1.4. Угоди.

Вельми цікаве ототожнення православного християнства з ідеологією націоналізму сповідує «Київський Патріархат»!

Які ж права і зобов'язання, згідно з вказаним Положенням, візьмуть на себе представники «Київського Патріархату», які побажали стати капеланами при НСД «Правий Сектор»?

Посилання для завантаження документу

Згідно зі схваленими УПЦ КП нормативними документами «Правого сектора», служителі культу, які отримують матеріальне забезпечення від керівництва цієї організації, надають членам НСД інформаційно-методичну та інформаційно-довідкову підтримку, координують свою діяльність з відділом ідеологічного виховання (розділ 2 Угоди), а у відсутність безпосереднього начальника – мають право віддавати «доцільні» накази підлеглим їм радикалам (п. 7.4. Положення). Очевидно, під цим мається на увазі залучення «батюшок» в якості експертів при розробці пропагандистських матеріалів, а також в ролі «інформаторів» і «навідників», які вказують цілі для атак – як інформаційних, так і фізичних. Одним словом, якщо філаретовець, який приймає у вас сповідь, визнає вашу поведінку ліберальною або недостатньо патріотичною, ви можете отримати «душерятівне покарання» від рук послідовників Степана Бандери в якості «бонусу».

Такі, з дозволу сказати, «православні священнослужителі», наділені тепер і повноваженнями віддавати накази бійцям, зобов'язуються «керуватися у своїй діяльності засадами ідеології Українського Націоналізму» (п. 1.2.), і більш того – поширювати головні ідейні засади українського націоналізму і його творців (п. 7.5.). Вони повинні бути готові в будь-який час дня і ночі причастити членів «Правого сектора» (там же), і при цьому «в надзвичайних умовах» можуть навіть священнодіяти, не надягаючи єпітрахілі (п. 7.3.) – символу благодаті священства. При цьому православна традиція прямо забороняє здійснювати богослужбові дії без єпітрахілі, а для дотримання цього правила у в'язниці, під час гонінь та в інших надзвичайних обставинах передбачає використання спеціально благословенних підручних предметів в якості замінників цього елемента облачення.

Також для віруючих будуть цікаві і такі пункти Положення:

«2.1. Видимим знаком присутності Бога в українському народові є Церква Христова, наочним свідченням християнських цінностей серед патріотів-націоналістів є священик-капелан,» – п. 2.1.;

«2.3. Головною і основною доктриною релігійного і морального світогляду націоналізму є християнство, яке представлене традиційними українськими церквами,» – п. 2.3.;

Можливо, тим, хто називає себе православними прихильникам Філарета, варто поставити запитанням про те, яку Єдину Помісну Церкву хочуть за допомогою УПЦ КП створити націоналісти. Православну? За власним визнанням, той же Василь Лабайчук активно співпрацює і з греко-католиками. Цікаво, їх «Правий сектор» теж хоче включити в конструйовану радикальними політиками «Єдину Помісну Церкву»?

Очевидно, визнання множинності церков – закономірний наслідок викривленого ставлення до Церкви Христової, згідно з яким Бог присутній в українському народові за замовчуванням, а без Церкви ця присутність не матиме видимого вираження.

Аж ніяк не безперечною з богословської точки зору є і формулювання одного з основних завдань відділу Капеланської служби НСД «Правий сектор»: «виховувати націоналіста – християнина, тобто того, хто любов до Бога доводить через любов до своєї Нації» (п. 3.2. Положення).

«Любов» їх – не до ближнього, як наказав Господь, а лише до власної Нації, яку ідеологи українського націоналізму ставлять на один рівень з Богом. Кричуще протиріччя з Христовим Євангелієм не потребує коментарів.

Важко повірити, що, підписуючи Угоду про співпрацю з радикалами, філаретівці не передбачали чергової хвилі питань про те, як вони примудрилися поєднати ідеї революційного націоналізму з вченням Христа. Однак теологи «Київського Патріархату» настільки вивертко захищають його претензії на автокефалію, що не зупинили представника УПЦ КП Іоанна (Яременка) від підписання таких сумнівних документів або навіть не запропонували своїх правок.

У свою чергу, для радикалів «Правого сектора» темною плямою на репутації мала б стати співпраця з організацією, що спонсорується А. Мацолою, який мають бізнес-інтереси в «країні-агресорі». Чому ж сторони підписаної 4 травня Угоди пішли назустріч неминучій критиці і не соромлячись розповіли про офіційне проголошення співпраці пресі?

Мабуть, усвідомивши, що щиро віруючих православних українців все-таки відштовхує неканонічний статус УПЦ КП, філаретівці вирішили змінити пріоритети і шукати нових прихильників серед послідовників Степана Бандери. А при такому підході, дійсно, «заморочуватися» богословськими питаннями не тільки зайво, але і прямо протипоказано.

Більш того, навіть суто політичні прихильники Єдиної Помісної не мають ілюзій щодо темпів витіснення канонічної церкви. Про це красномовно свідчать коментарі до повідомлення Євстратія Зорі про результати чергового дослідження конфесійних уподобань українців, проведених Центром Разумкова.

Тому, схоже, ставка на грубу силу – дійсно єдине, що залишилося розкольникам. І відкрите підписання «Київським Патріархатом» Угоди з радикалами, від участі яких у захопленні храмів в УПЦ раніше відхрещувалися, – не лише свідчення богословського нігілізму філаретівців, але і сигнал про готовність розв'язати в Україні реальну релігійну війну, шлях до якої мали відкрити скандальні законопроекти 4128 та 4511.

Журналісти закликають киян готуватися: скоро «Друже Кривозуб» піде «звільняти» Києво-Печерську Лавру «для всіх християнських конфесій».

Надія Базук – для українського опозиційного видання «Голос Правди»

Читайте «Голос Правди» у «Telegram»

Будемо вдячні за будь-яку допомогу українському опозиційному проекту «Голос Правди». Ви можете переказати будь-яку суму – і 1 гривню, і 100 тис. Гроші ми витрачаємо на оплату хостингу, розвиток сайту, запуск нових розділів і організацію прямих трансляцій.

Наш «Яндекс.Гаманець»:
410 015 312 053 11.
PayPal:
donate@golospravdy.com.
Переказ з карти:
https://golospravdy.com/donate/.

Читайте та обговорюйте найцікавіші публікації «Голосу Правди» в наших групах у «Facebook», «ВКонтакте», «Однокласники» і «Twitter». Щоранку ми розсилаємо популярні новини на пошту – підпишіться на розсилку. Ви можете зв'язатися з редакцією сайту через розділ «Повідомити Правду».


Знайшли на сайті орфографічну помилку? Виділіть її мишою і натисніть Ctrl+Enter.
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голос., рейтинг: 0)
Вибір редакції
Auto-Translate
AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUrduVietnameseWelshYiddish
Партнер
Олесь Бузина
Тема дня

Читайте також: Вибір редакції

21a4fa6443510dc214958f72ca3276c3

В Україні заборонили книжки Погребинського, Іщенка і Ваджри

19.02.2018
1514515021

Снайпери з Майдану: Замовники і виконавці вбивств – Пашинський, Парубій і Парасюк

17.02.2018
75577

Українці через суд вимагають заборонити В'ятровичу пропагувати фашистську символіку

08.02.2018
news

Правозахисники: В Одеському СІЗО може померти політв'язень

08.02.2018
338886_900

Про боротьбу між СБУ, МВС, ГПУ та про «валізи з баблом» розповіли полковник ЗСУ та помічник депутата

07.02.2018
27545506_1448535331940764_7658289737636258191_n

«Розпалюють»: Українське ТБ видало віруючих УПЦ за натовп, що вимагає знести храм

04.02.2018
news

Донецький волонтер Андрій Лисенко розповів про допомогу мирним жителям Донбасу

30.01.2018
valentina-pavlovna-2018_1000

Відомі українські опозиціонери виступили з новорічними зверненнями та побажали миру в країні

31.12.2017
maxresdefault

Микола Азаров привітав українців з новим 2018-м роком

31.12.2017
news

Засновник популярного видання розповів про крадіжку слідчими СБУ понад $500 тис

30.12.2017

В Україні у 2018-му році без рішень суду заблокують низку опозиційних сайтів

30.12.2017
news

Політв'язень: Влада утримує в СІЗО атошніков, які вимагають припинення війни

30.12.2017