Новини партнерів...
Прес-центр опозиції

Юрій Павленко: Українська влада провокує розкол між українськими громадянами і обмеження мовних прав

Юрій Павленко: Українська влада провокує розкол між українськими громадянами і обмеження мовних прав

Юрій Павленко: Українська влада провокує розкол між українськими громадянами і обмеження мовних прав

Закон про квоти на україномовний контент перешкоджає реалізації права на вільне вираження думок українських громадян, які проживають в 11 регіонах України, а також носить дискримінаційний характер стосовно семи регіональних мов або мов національних меншин. Як розповів народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, член парламентського комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Юрій Павленко, такі нововведення порушують зобов'язання України по шести міжнародних договорах, а також чинне законодавство України.

«23 травня 2017 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації». Відповідно до Закону, в сумарному тижневому обсязі мовлення телеорганізації загальнонаціональної або регіональної категорії передачі і/або фільми українською мовою повинні становити не менше 75%, теолеорганізаціі місцевої категорії — не менше 60%. Новини українською мовою незалежно від категорії і типу мовлення повинні складати 75%. Введення таких непропорційних квот на україномовний контент перешкоджає реалізації права на вільне вираження думок українських громадян, які проживають в 11 регіонах України і які вважають рідною мовою не українську», — зазначив народний депутат.

«Більш того, норма про мовлення на мовах корінних народів в сукупності з нормою мовлення на офіційних мовах ЄС носить дискримінаційний характер по відношенню до семи регіональних мов або мов національних меншин. Мови корінних народів (кримськотатарська, гагаузька, караїмська, кримчацька), а також мови національних меншин, які одночасно є офіційними мовами ЄС (болгарська, (ново) грецька, німецька, польська, румунська, словацька, угорська мови), на законодавчому рівні мають «привілеї» в порівнянні з білоруською, єврейською, молдавською, російською, вірменською, ромською і русинською мовами», — пояснив політик.

Юрій Павленко зазначив, що такі нововведення порушують положення шести міжнародних договорів, а саме — положення Загальної декларації прав людини, Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, Конвенції про захист прав людини і основних свобод, Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, Рамкової конвенції про захист національних меншин, Європейської конвенції про транскордонне телебачення, а також чинне законодавство України.

Також народний депутат провів паралель з квотами, які діють в інших країнах: «Схожа з Україною ситуація сталася в Латвії в 1988 році, коли на законодавчому рівні було встановлено 25% квота для іноземного мовлення. Ця умова не ставилася до латвійського телебачення і радіо, кабельного телебачення та радіо, а також до супутникового телебачення і радіо. У 2003 році Конституційний суд Латвії визнав цю норму недійсною. Інший приклад — у Франції, Іспанії, Італії під контент національного виробництва припадає 40%. Україна зобов'язана була вивчити досвід сусідніх країн і зробити правильні висновки, тим більше, що перший дзвінок з мовного питання від наших європейських партнерів вже був. Нагадаю, ПАРЄ в Резолюції 2145 (2017) «Функціонування демократичних інститутів в Україні» висловила стурбованість звуженням прав національних меншин», — підкреслив Юрій Павленко.

Повертаючись до України, Юрій Павленко зазначив наступне. Так, право на вільне вираження думок не є абсолютним правом. Так, міжнародні документи з прав людини допускають, що дане право може обмежуватися в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я або моралі, для захисту репутації або прав інших осіб, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримки авторитету і неупередженості правосуддя.

«Але ці обмеження повинні відповідати трьом ключовим вимогам: повинні бути передбачені законом, відповідати легітимній меті і принципу пропорційності. Для оцінки того, чи можуть обмеження тієї чи іншої волі використовуватися як засіб для досягнення легітимної мети, потрібно враховувати, чи є ці обмеження соціально необхідними і пропорційними», — пояснив політик.

«По-перше, використання української мови не перебуває під загрозою. Україна належним чином забезпечує функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя і на всій території держави. По-друге, прийняття Закону обгрунтовувалося, inter alia, необхідністю захисту національних інтересів. Виникає риторичне питання: як мова, будучи інструментом вираження думок, без прив'язки до контенту може являти собою загрозу національній безпеці? Для будь-якої розсудливої людини очевидно, що введення таких невиправдано високих квот не є ні соціально необхідною, ні пропорційною мірою. Ще більш очевидним і в той же час сумним фактом є постійна спекуляція з боку української влади на тему «захисту національних інтересів», під егідою чого в Україні відбувається поетапне обмеження основних прав і свобод громадян», — вважає Юрій Павленко.

«Зараз Україна стає на дуже небезпечний шлях. Таке примусове залучення телеаудиторії до україномовного контенту без урахування мовних потреб жителів 11 регіонів, а також дискримінація за мовним принципом білорусів, євреїв, молдаван, росіян, вірмен, ромів і русинів призведе до роз'єднання між українськими громадянами на мовному ґрунті», — резюмував Юрій Павленко.

Журналісти українського опозиційного видання «Голос Правди» з посиланням на opposition.org.ua


Як стати партнером видання «Голос Правди»?


Будемо вдячні за будь-яку допомогу українському опозиційному проекту «Голос Правди». Ви можете переказати будь-яку суму – і 1 гривню, і 100 тис. Гроші ми витрачаємо на оплату хостингу, розвиток сайту, запуск нових розділів і організацію прямих трансляцій.

Наш «Яндекс.Гаманець»:
410 015 312 053 11.
PayPal:
donate@golospravdy.com.
Переказ з карти:
https://golospravdy.com/donate/.

Читайте та обговорюйте найцікавіші публікації «Голосу Правди» в наших групах у «Facebook», «ВКонтакте», «Однокласники» і «Twitter». Щоранку ми розсилаємо популярні новини на пошту – підпишіться на розсилку. Ви можете зв'язатися з редакцією сайту через розділ «Повідомити Правду».


Знайшли на сайті орфографічну помилку? Виділіть її мишою і натисніть Ctrl+Enter.
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 голос., рейтинг: 0)
Прес-центр опозиції
Auto-Translate
AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUrduVietnameseWelshYiddish
Олесь Бузина
Тема дня

Читайте також: Прес-центр опозиції

v-pervom-etape-aviatora-2018-prinyali-uchastie-bolee-8-tysyach-konkursantov.jpg

У першому етапі «Авіатора 2018» взяли участь понад 8 тисяч конкурсантів

11.12.2017
yurij-pavlenko-prestupnost-v-ukraine-rastet-pryamo-proporcionalno-uvelicheniyu-finansirovaniya-silovyx-struktur.jpg

Юрій Павленко: Злочинність  в Україні зростає прямо пропорційно збільшенню фінансування силових структур 

11.12.2017
c4723db9da550126cf660894e015e8a8.jpg

Сергій Ларін: Венеціанська комісія зробила висновок, що Закон «Про освіту» дискримінує громадян України

11.12.2017
aleksandr-vilkul-pervyj-den-bez-vojny-stanet-poslednim-dlya-etoj-vlasti.JPG

Олександр Вілкул: Перший день без війни стане останнім для цієї влади

11.12.2017
8b57683d92b5e3cdf84bcd607c68ab02.JPG

Роман Сеник: Нинішній статус Аккерманської фортеці обмежує можливості для її додаткового фінансування

11.12.2017
6027398882c43595ee6f4f7ae9b5f29c.png

Фонд Олександра Вілкула доставив у Святогірську Лавру чергову партію продуктів для переселенців і прихожан

10.12.2017
yurij-pavlenko-provel-priem-grazhdan-v-novograde-volynskom.JPG

Юрій Павленко провів прийом громадян у Новограді-Волинському

09.12.2017
oleg-zhurbenko-edinoglasno-izbran-rukovoditelem-novograd-volynskoj-gorodskoj-organizacii-oppozicionnogo-bloka.JPG

Олега Журбенка одноголосно обрано керівником Новоград-Волинської міської організації ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ

09.12.2017
aaf762541a24a5c60c9bc31c790c6e41.jpg

Юрій Бойко: ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК не голосував за бюджет-2018, оскільки він погіршує життя людей, особливо – пенсіонерів

09.12.2017
oppozicionnyj-blok-vse-ukraincy-imeyut-pravo-uchitsya-govorit-i-slushat-na-rodnom-yazyke.jpg

ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК: Всі українці мають право вчитися, говорити і слухати рідною мовою

08.12.2017
eb5fdb5e2226ad8256325112a86c4d68.jpg

Борис Колесніков: Знецінення гривні ще в першому півріччі 2018 року з'їсть всі підвищення, закладені в Держбюджет

08.12.2017
4cc886a47b8800f58375bd297ee4b99b.jpg

У Дніпрі пройшов Регіональний Форум Національної платформи «Жінки за Мир»

08.12.2017