Правозащитний раздел Голоса Правды
Новини партнерів...
 • 2 Репост.
Вибір редакції

Опубліковані особисті дані українських радикалів та націоналістів

Опубліковані особисті дані українських радикалів та націоналістів

У зв'язку з тим, що на сайті «Миротворець», який курирує МВС, публікуються особисті дані незгодних громадян України, журналісти українського опозиційного видання «Голос Правди» вирішили опублікувати дані так званих «згодних» громадян.

Мова йде про радикалів і націоналістів, багато з яких були учасниками ряду озброєних воєнізованих формувань ще до держперевороту 2014 року. Вже тоді вони використовувалися як інструмент впливу на будь-які державні органи або суспільство і мали чітку організаційну структуру військового типу, єдиноначальність, підпорядкованість, дисципліну, воєнізований характер завдань і методів.

До керівництва в цих організаціях приходили раніше судимі особи (ВО «Тризуб»), а також умисно використовувалися власниками ФПГ і бізнес-груп прихильники руху «скінхедів» і «ультрас» для проведення громадських та силових акцій.

ДОВІДКА

Наприкінці 2010 року в Україні активізувалася діяльність екстремістських та радикально налаштованих організацій. Лідери та активні учасники деяких з цих організацій були затримані правоохоронними органами України за підозрою у скоєнні злочинів з використанням вибухових пристроїв (теракт 01.01.2011 р. в Запоріжжі), незаконному поводженні з вогнепальною автоматичною зброєю (події в Івано-Франківській області за участю ВО «Тризуб»).

Із загальної кількості організацій та об'єднань громадян, що діють на території України, близько 160 мали націоналістичне забарвлення. Найбільшу небезпеку представляли організації, керівництво та найактивніші учасники яких здійснювали злочинні дії (у т. ч. теракти). Вони закликали до радикальних заходів, і під їхнім впливом перебувала значна кількість громадян.

Найбільш численними і розгалуженими організаціями, що мають екстремістську і радикальну спрямованість на території України, були всеукраїнська організація «Тризуб» ім. Степана Бандери», «УНА-УНСО», «Патріот України», Центр Національного Відродження ім. С. Бандери, руху «скінхедів», Всеукраїнська організація «Свобода», політична організація «Братство» «Організація українських націоналістів», організації автономних націоналістів.

Всеукраїнська організація «Тризуб» імені Степана Бандери».

trizubЦілі, завдання.
Діяльність ВО «Тризуб ім. С. Бандери» завжди носила націоналістично-воєнізований характер, для його членів характерні радикалізм, закритість і конспірація. Організація позиціонувала себе як об'єднання, готове до активного захисту інтересів держави та української нації, а фактично – підпадало під ознаки воєнізованого формування.

Побудована на військовий манер, використовувала в своїй діяльності тактику диверсій і провокацій. При цьому молодіжний склад організації сприяв посиленню ідей максималізму і приводив до можливості спекулятивно-маніпулятивного використання її членів з боку керівництва організації.

Структура, взаємодія з іншими організаціями. Діяльність на території України була організована за зональним принципом, при цьому вплив останніх охоплював Захід, Центр і Схід країни. Існувала ієрархічна структура, а її члени були готові і здатні виконати будь-які накази свого керівництва. Складовою була Всеукраїнська організація «Жіноча Січ», в деяких регіонах (Кіровоград) осередку «Тризуба» організаційно підпорядковуються «УНА-УНСО». Також ВО «Тризуб» виступало асоційованим членом Всеукраїнського братства ОУН-УПА.

Регіони впливу. Резонансно і злочинно ВО «Тризуб» проявило себе в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградській областях і м. Києві. Також проявлялася активність представників організацій з Волинської, Львівської, Одеської, Полтавської, Харківської, Хмельницької областей.

Керівництво організації:

Стемпіцький Андрій Любомирович Літун»), 1974 р., житель с. Новоселівка Харківської області, керівник Центрального проводу ВО «Тризуб», в. о. голови громадської спортивно-патріотичної організації «Тризуб» ім. Бандери», раніше судимий за вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 142 КК України (ред. 1960 р.);

 • Применко В. Л.Кіт»), заступник голови ради організації, куратор східних осередків «Тризуб», раніше судимий за крадіжки і до 6 років позбавлення волі за збройний напад за ч. 3 ст. 206, ч. 3 ст. 222 КК України (ред. 1960 р.);
 • Бурак П. П., головний капелан;
 • Щерба А. Н., м. Рогатин, керівник ВО «Тризуб» в Івано-Франківській області;
 • Борисенко С. Ю., очолював Дніпродзержинський центр;
 • Винар Р. Л. («Спас»), голова Українського відділення Антиімперського фронту, м. Дніпродзержинськ;
 • Тарасенко А. В.Він»), м. Київ, перший заступник головного командира Київського обласного центру;
 • Тарасенко Т., представник Всеукраїнської організації «Жіноча Січ»;
 • Ханенків Є. А.Хан»), командир «Тризуб» у Кіровоградській області;
 • Дунаєвський Ф. В., м. Кіровоград, пропагував міжнаціональну ворожнечу, вербував людей для участі у збройних конфліктах, у 2008 році спровокував масову бійку у м. Києві, є керівником обласної організації «Української націонал-трудової партії»;
 • Загребельний В. В.Філософ»), голова Полтавського відділення, затриманий за підозрою у вчиненні злочину за ч. 2 ст. 195 КК за фактом підпалу офісу КПУ;
 • Бичек С. М.Вовк»), м. Самбір Львівської області (08.01.2011 затриманий з автоматичною зброєю в Івано-Франківській області);

hmaraХмара (до 1999 року мав прізвище Олійник Роман Олександрович Філіп»), 09.12.1979 р., уродженець м. Києва, зареєстрований за адресою: м. Світловодськ Кіровоградської області вул. Котовського, 189, кв. 52, паспорт ЕВ 182607, виданий 07.11.2007, тел.: 0982915134, 0674525821
Проживав і працював у м. Харкові на ТОВ «Аван Пост» (31149069) і ТОВ «Фор Пост» (31597586).

 • Онуфрійчук А. В.Ворон»), м. Харків.
 • Чоботар В., екс-перший заступник голови Центрального проводу;
 • Ярош Д. А., екс-керівник Центрального проводу;
 • Кушнір Н.А., екс-керівник (обласний командир) «Тризуб» в Кіровоградській області.

Особливості діяльності. Ідейним зразком для представників «Тризуба» була діяльність Ірландської республіканської армії. Тактика підготовки і поведінки членів організації свідчили про наслідування ними манер військової збройної боротьби представників ІРА і УПА часів ВВВ. Останнє свідчило про можливість укриття членами ВО «Тризуб ім. С. Бандери» зброї, яка надалі використовувалася під час різного роду політико-провокаційних акцій.

Представники «Тризуба» систематично проводили навчальні семінари — польові збори (вишколи), на яких здійснювалася підготовка за такими напрямами:

 • тактика збройної боротьби,
 • вивчення матеріальної частини зброї,
 • рукопашний бій,
 • фізична підготовка,
 • стрільба (нібито, виключно з пневматичної зброї),
 • ідеологічна підготовка,
 • юридична підготовка.

В ході занять вивчалися прийоми захоплень будинків, знешкодження окремих осіб і груп людей, прийоми відходу від переслідування, виживання в лісі (степу) при будь-яких умовах і прийоми спілкування з правоохоронцями, які дозволяють уникати або суттєво зменшувати відповідальність за скоєні злочини та правопорушення.

Зазначені польові збори проводились раз на квартал, при цьому кожен обласної командир повинен був щонайменше раз на рік організувати такі польові збори на підконтрольній йому території.

Так, в 2010 році в м. Кіровограді польові збори проводилося в дачному кооперативі в мікрорайоні «Стара Балашівка» (так звана «Злодійська балка»), де спеціально для цього була збудована смуга перешкод.

Крім того, в 2009 – 2010 роках аналогічні збори проводилися м. Кривий Ріг Дніпропетровської області; в недобудованому містечку для біженців, які постраждали в 90-х роках від землетрусу у Вірменії (поблизу м. Дніпродзержинськ Дніпропетровської області); у м. Словʼятин Тернопільської області.

Всеукраїнська громадська організація «Українська національна асамблея — Українська національна солідарна організація» («УНА-УНСО»).

unsoЦілі, завдання. Ідеологія: український націоналізм як ідеологія самоствердження нації. Вороги: комунізм, космополітизм, лібералізм. Завдання: провести революційні перетворення в інтересах нації.

Структура, взаємодія з іншими організаціями. На базі членства Всеукраїнської громадської організації «Українська національна асамблея» діяло громадське об'єднання «Українська національна самооборона» УНСО).

За злочинні дії 09.03.2001, які спровокували масові заворушення в центрі Києва, 19 лідерів і активістів «УНА-УНСО» були засуджені до кількох років ув'язнення, а інші (до 300 осіб) – затримані та притягнуті до адміністративної відповідальності.

У 2009 році під час масових заходів «УНА-УНСО» у м. Севастополі була спровокована бійка з місцевими жителями.

18.10.2009 р. в Запоріжжі мали місце сутички між прихильниками КПУ і Партії регіонів і представниками організацій націоналістів (автономні націоналісти, «Тризуб», «УНСО» та ін.), в результаті сутичок затримано 17 осіб (притягнуті до адміністративної відповідальності за дрібне хуліганство), а за інформацією з інших джерел — мав місце факт застосування невстановленими особами вогнепальної зброї.

Регіони впливу. Активність представників «УНА-УНСО» виявлялася в Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Черкаській, Харківській та Хмельницькій областях.

Керівництво організації:

 • Шухевич Ю. Р., голова УНА (з 15.10.2005);
 • Зайченко Р. П., один з ідейних лідерів та голова виконкому «УНА-УНСО», у 1992 воював у Придністров'ї стрільцем УНСО, очолював черкаську і донецькі обласні організації «УНА-УНСО», за справу «9 березня» відсидів 2 роки і 4 місяці, у вересні 2003 року рішенням ПАРЄ визнаний «політичним в'язнем»;
 • Карпюк М., заступник голови УНА;
 • Тіма Ю. К., глава «УНА-УНСО» (з 2003 року), В 1994 — 1998 народний депутат України;
 • Коваленко А. В., голова виконкому (з 2003 року);
 • Бобрович В. А., один із засновників УНСО, брав участь у бойових діях на Кавказі в якості командира добровольчих підрозділів УНСО, почесний гр. Грузії;
 • Довженко Ю. В., головний командир УНСО і голова Київської організації УНА-УНСО (в анкеті — миротворець Придністров'я і Кавказу);
 • Мазур В., один з лідерів у м. Києві, організатор акції під час візиту Патріарха Московського і всієї Русі Кирила;
 • Шуфрич Є. З., голова Закарпатської ОО «УНА-УНСО»;
 • Решетов А. В., фінансував мітинги і акції протесту Закарпатської організації. У 2007 році відносно Решетова А. В. порушено кримінальну справу за ст. 190 ч. 4, 396 ч. 2, 209 ч. 1 КК україни (шахрайство з банківським кредитом), розшукувався за вчинення злочину за ст. ст. 358 КК. Також відомо, що деякі з активістів «УНА-УНСО» брали участь у збройному конфлікті на території колишньої Югославії.
 • Осинский Б. А., голова Одеської МО «УНА-УНСО»;
 • Іщенко А. А., керівник Одеського ГО «УНА»;
 • Рудий А., голова Одеського обласного відділення «УНА-УНСО»;
 • Бойко М. Я., голова Хмельницького ОО «УНА-УНСО», одночасно голова Хмельницької ОО «Української національної асамблеї».
 • Скрипальский А. А. може бути одним з лідерів «УНА-УНСО», генерал, екс-керівник ГУР Міноборони, екс-заступник СБУ, народний депутат України (1994 — 1998 рр.). За деякими даними був причетний до підготовки бойовиків УНА-УНСО для участі у чеченському конфлікті. Також є інформація про те, що Скрипальский А. А. приймав участь у координації та підготовці конституційного перевороту в Україні під час президентських виборів 2010 року.

Особливості діяльності:

Відомо, що структури «УНА-УНСО» в різних регіонах України (наприклад у м. Харкові «Літній всеукраїнський «вишкіл» – «Скіфія 2009») періодично (раз у рік) проводили навчання незаконних збройних формувань «УНА-УНСО» — так званих «вишколів» («навчань», польових зборів).

Досить грамотні дії, які продемонстрували учасники польових зборів, свідчать, що отримати їх самостійно неможливо. Групи готували іноземні інструктори, які мають спеціальну підготовку (тактичну і вогневу), і судячи з характеру дій груп – тактику, характерну для спецпідрозділів США і країн Західної Європи (не російську).

За характером тренувань, можна з упевненістю стверджувати, що члени «УНА-УНСО» цілеспрямовано вивчали тактику спецпідрозділів для ведення локальних воєн малими групами і готувалися виконувати, зокрема, наступні завдання:

 • організація та активна участь у масових заворушеннях та провокаціях (тренування ножового та рукопашного бою);
 • збройний напад і захоплення будівель;
 • мінно-вибухова справа (на вивченні цього бійці «УНА-УНСО» не акцентували уваги, щоб не потрапити в поле зору правоохоронців як терористична організація, але активно використовували піротехнічні засоби);
 • ведення бою в міських умовах.

При наявності вогнепальної зброї, засобів зв'язку і грамотного керівника групи могли використовуватися для диверсійних дій в міських умовах. Про підготовку до активних дій свідчила закупівля засобів зв'язку і медикаментів учасниками груп.

Рухи «скінхедів»

Скінхеди – (розмовне – скіни, бритоголові) — це представники агресивної радикальної молодіжної субкультури. Ідеологія руху тісно пов'язана з принципами Націонал-соціалістичної партії Німеччини (1919 – 1945 р. р.). Існує два напрямки молодіжних груп, які називають себе скінхедами: «праві скінхеди» і «антифа» (червоні або анархічні скінхеди). Обидва напрямки руху скінхедів між собою ворогують, що часто виливається в бійки.

Структурно скінхеди намагаються не входити ні в жодні політичні або громадські партії, але досить часто підтримують радикальні політичні сили.

Рух «правих скінхедів»

Структура, взаємодія з іншими організаціями. Учасники руху «правих скінхедів» фактично є або тісно співпрацюють з фанатами футбольних клубів («Зірка», «Карпати», «Чорноморець»). Ідеологію «правих скінхедів» також поділяють громадські організації «Українська Націонал-Трудова партія» (м. Київ), «Гайдамаки» (м. Житомир), «Соколи Свободи» (м. Львів). Представники руху «правих скінхедів» брали участь у складі осередків праворадикальних організацій і політичних партій України: «Братство», громадської організації «Патріот України», «УНА-УНСО», їх ідеологічно підтримує ВО »Свобода», окремі представники Українського козацтва, Товариства української мови «Просвіта» ім. Т. Шевченка, Української консервативної партії, Конгресу українських націоналістів, Молодіжного націоналістичного конгресу, Організації Українських Націоналістів.

Контактували зі «скінхедами» з Росії, Білорусії, Польщі, Німеччини, які відвідують музичні концерти, організовані для представників даної спільноти на території України.

Регіони впливу. Наявні резонансні і злочинні прояви організаторів та активістів «правих анархістів» у Кіровоградській і Львівській (хуліганство під час масових акцій в 2007 році) областях та у м. Києві (заворушення у квітні 2002 року після футбольного матчу), також активність руху «правих скінхедів» спостерігалася в Одеській (80 осіб), Полтавській (організація «WCOTC Ruthnia», фінансується бізнесменом з Російської Федерації) і Харківській (100 осіб) областях.

Керівництво організації. Аналіз подій показав, що до організованих дій представників руху «правих скінхедів» причетні власники впливових ФПГ і бізнес-груп, які навмисно використовують їх і фанатів футбольних клубів для проведення громадських та силових акцій (брати Табалови, власники кіровоградської бізнес-групи та футбольного клубу «Зірка»). Також відомо, що полтавська організація «WCOTC Ruthnia», яка організовує музичні концерти для прихильників руху «правих скінхедів», фінансується бізнесменом з Російської Федерації.

Волков Д.Дем'ян»), керівник міжнародної організації «Blood and Honour»/Independent Voice («Кров і честь»/Незалежний голос) або «бонхедів», житель м. Києва, засуджений за ч. 2 ст. 161 КК «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії» після скоєних заворушень у м. Києві у квітні 2002 року.

Особливості діяльності. Сповідують ідеї нацизму, націоналізму, расизму.

Скінхеди слухають музику окремих груп, в текстах яких часто є заклики до розпалювання міжнаціональної ворожнечі, пропаганда нацизму, фашизму, міжрасової ворожнечі.

Найбільш розвинений рух скінхедів у Російської Федерації, Польщі, Чехії, але у зв'язку із забороною руху скінхедів в цих країнах представники російських, польських і чеських скінхедів часто сприяють влаштуванню скинхедских концертів на території України.

У символіці ключове місце займає «кельтський хрест».

Всеукраїнське об'єднання «Свобода» (раніше – Соціал-національна партія України).

svobodaЦілі, завдання. Ідейна основа — соціал-націоналізм. Пріоритетною є побудова національної держави. ВО «Свобода» (спадкоємиця СНПУ) відстоює принципи Української соборності, виступає за побудову Української держави на основі збереження національної ідентичності, національних цінностей і національної культури.

Структура. Має свої осередки в кожному регіоні України.

Регіони впливу. Резонансні і злочинні прояви ВО «Свобода» в Івано-Франківській та Одеській областях, а також в у м. Севастополі  та м. Києві.

ВО «Свобода» має значне представництво в органах влади (рад депутатів обласного рівня) у Львівській, Тернопільській областях.

Керівництво організації.

 • Тягнибок Олег Ярославович, голова ВО «Свобода» (з 2004 р.), Депутат Львівської облради. Обирався народним депутатом України кількох скликань, у 2004 був виключений з фракції «Наша Україна» за висловлювання на горі Яворина, які були розцінені як антисемітські та ксенофобські (проте переміг в усіх судових процесах із цієї справи).
 • Мохник А., від ВО «Свобода» організатор протестів під час візиту Патріарха Кирила;
 • Швайка І. А., керівник Харківської ОО, організатор постійних мітингів протесту біля органів влади і управління у м. Харкові.
 • Овчинников Д. В., м. Харків, активіст і «заступник» Швайки І. А.;
 • Олійник М. В. («Баба Маша»), лідер націоналістичного руху м. Донецьк, одна з лідерів цього руху в Донецькій області;
 • Гупало В. Я., голова Донецької обласної організації ВО «Свобода»;
 • Киркач-Антоненко В., Білоблодський С., заступники Гупало В. Я.;
 • Шевцов А. Н., голова Донецької міської організації ВО «Свобода»;
 • Дубовий А. В., голова Маріупольського МО ВО «Свобода»;
 • Бердо А., керівник Дніпропетровської організації ВО «Свобода», організатор акцій під час візиту Патріарха Кирила;
 • Кириленко П. В., керівники Одеської обласної організації ВО «Свобода»;
 • Степанченко А. Є., керівник Одеської міської організації.
 • Особливості діяльності. У столиці та регіонах України «свободівці» періодично організовували вуличні акції (т. зв. «марші»).

Політична структура «Братство» (Мистецьке об'єднання «Братство святого Луки»).

bratstvoРегіони впливу. Представники партії проявляли активність у м. Києві, Одеській, Харківській областях.

Керівництво організації:

 • Корчинський Д. А., голова партії, був одним з лідерів «УНА-УНСО», засновник і до 1997 року очолював «УНСО», учасник локальних конфліктів з політичних мотивів (Придністров'я, Абхазія, Чечня), засновник радикальної організації «Щит Батьківщини»;
 • Мединський О. В., голова Харківського відділення;
 • Жихарєв А. В., активний член Харківського відділення, притягувався до кримінальної відповідальності за ч. 2 ст. 206 і ч. 2 ст. 296 КК;
 • Прокопенко Ю., голова Одеської ОПО «Братство»,
 • Янчук О. Б., лідер одеського осередку, користується авторитетом серед неформальних рухів Одеського регіону.

Соціал-Національна-Асамблея (СНУ).

snaЦе організований соціал-націоналістичний рух, який об'єднує в собі ряд соціал-націоналістичних організацій на шляху створення єдиної соціал-націоналістичної організації і широкого правого руху для розвитку Великої України.

Організація виникла в 2008 році в результаті об'єднання всеукраїнської організації «Патріот України» і регіональних структур «Слава і Честь» (Одеса), «Українська Альтернатива» (Чернігів), «Рід» (Київська обл.), частини активістів Української націонал-трудової партії та інших. Офіційний статус громадської організації має тільки «Патріот України».

Цілі, завдання. Ідеологією організації був мілітаризм, авторитарна влада, расизм, антисемітизм, агресивна зовнішня політика («великодержавність»).

Регіони впливу. Харків, Київ, Чернівці. З 2008 року організація проводила акції, спрямовані на розпалювання міжнаціональної ворожнечі, прикриваючи їх соціальними гаслами.

Серед форм діяльності — мітинги, концерти, фізичні напади на іноземців і політичних опонентів, акти вандалізму.

Організація регулярно проводила свої військово-польові збори («вчення»), де поєднувалися «політичне виховання» із заняттями єдиноборствами.

В якості символіки використовується один з різновидів нацистської символіки — знак «вовчий гак».

Всеукраїнська громадська організація «Патріот України»

patriotВиступала організацією Українського соціал-націоналістичного руху.

Цілі, завдання. Організація виступала за монорасове мононаціональне суспільство, збудоване на принципах Української національної величі та соціальної справедливості, ставить перед собою завдання захисту Нації. Виконує охоронні функції СНУ.

Структура організації та співпрацю. Осередки діяли в Києві, Західних (Івано-Франківськ, Львів, Чернівці), Східних регіонах (Харків, Дніпропетровськ, Донецьк, Луганськ), а також на півдні, в Одесі, Миколаєві та Сімферополі.

Активно співпрацювали при проведенні акцій з низкою націоналістичних партій і громадських організацій, серед яких: ГО «Українська Націонал-Трудова Партія», Національна дія «Рід» ГО «Українська Альтернатива», ГО «Січ», Кіш Характерного Козацтва, Свято-Андріївський козачий Курінь, Слобідське козацьке військо (частина членів організації є членами цього війська), скінхеди і футбольні хулігани (залучалися для масовості акцій).

Ситуативно співпрацювали з представниками: Конгресу Українських Націоналістів, Української консервативної партії, ГО «Конгрес української інтелігенції», ГО «Скеля народовладдя», ГО «Демократичний актив регіону» і ГО «Українська родина». Основні члени зазначених організацій залучалися для забезпечення масовості при проведенні політичних акцій.

Регіони впливу. Найбільша активність та резонансні дії представників ВГО «Патріот України» відбувалися на території Донецької, Київської та Харківської областей.

Періодично проводили так звані «навчання» організації, в ході яких відпрацьовувалися вправи щодо ножової оборони і спаринги на ножах, вправи з промислового альпінізму і рукопашні спаринги. В тренування входили заняття з хардболу, страйкболу та пейнтболу, тобто ВГО «Патріот України» позиціонувала себе, як бойова організація і велику увагу приділяла фізичній підготовці членів (зазначені дії можна класифікувати як підготовку бойовиків для здійснення силових акцій).

Керівництво організації:

Лідер і ідеолог ВГО «Патріот України»:

bilБілецький Андрій Євгенович 05.08.1979 р., зареєстрований за адресою: м. Харків, пр. Свободи, 39, кв. 227, д. тел. 338-11-21, ІПН 2907117156, паспорт МК № 024564 виданий Московським РВ ГУМВС України в Харківській області 12.10.1995, раніше був зареєстрований у м. Харків, вул. Академіка Павлова, 132, кв. 438.

Однороженко Олег Анатолійович 26.12.1974 р., уродженець м. Харків, зареєстрований за адресою м. Харків, вул. Арсенальна, 16, кв. 2, ІПН 2738815034.

В 2009 і 2011 роках звинувачувався в груповому хуліганстві із застосуванням зброї по відношенню до харківських «свободівців». У 2012 році його взяли на поруки депутати Андрій Парубій і Ярослав Кендзьор.

Активісти:

Бевз Сергій Васильович 10.02.1983 р., проживає в м. Києві по вул. Наталії Ужвій, 4В, кв. 97, тел.: (063) 065-38-81, ІПН 3035616776.

mosМосійчук Ігор Володимирович, («Арсен Чорнота», «Ігор Дзвін») 05.05.1972 р., уродженець м. Лубни, народний депутат України VIII скликання від Радикальної партії Олега Ляшка, перший заступник голови Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, один з керівників Васильківської осередку організації «Патріот України», колишній заступник командира батальйону «Азов», ІПН 2642325315.

Шпара Володимир Миколайович, 1983 р., заступник голови ГО «Патріот України», проживає в м. Києві по вул. Наталії Ужвій, 4В, кв. 93, ІПН 3059320572.

ДОВІДКА

В кінці серпня 2011 року в Києві та Василькові за підозрою в підготовці теракту (запланованого на 24.08.2011) були заарештовані старшини місцевих осередків організації «Патріот України» та активісти СНУ: С. Бевз, В. Шпара, О. Чернега, В. Мосійчук і В. Зателепа.

27.12.2011 у так званій справі «Захисників Римарської» був заарештований Білецький А. Є. разом з двома іншими учасниками цих подій (старшинами організації) В. Михайленком і В. Княжим (23.08.2011 на офіс ВГО «Патріот України» у м. Харкові по вул. Римарській, 18 був скоєний напад з використанням вогнепальної зброї).

«Вчення», польові збори «Вишколи»).

15.03.2009 р. в Харкові активісти Донецької обласної організації «Конгресу Українських Націоналістів» (юр. адреса: Донецьк-55, ін Гринкевича, 6/42, керівник: Олійник Марія Василівна) брали участь у навчаннях» формувань ОУН-УПА.

ДОВІДКА

oleОлійник Марія Василівна, 14.02.1943 р., уродженка с. Герасимів Тлумацького району Івано-Франківської області, зареєстрована за адресою: м. Донецьк, вул. Гринкевича, 6, кв. 42, паспорт ВЕ 537987 виданий Ворошиловським РВ ДМУ 01.01.2002, телефон: 337-23-48, керівник Донецької обласної організації «Конгрес українських націоналістів», організатор «Спілки української молоді» (неформальна назва «Патріот України»), надавала консультаційну допомогу керівникам і членам ряду радикальних організацій.

На «навчаннях» проходили заняття з промислового альпінізму, ножового бою, рукопашного бою, бою у приміщеннях, спецкурсу зі «зняття» вартового, подолання штурмової смуги і переміщення групи в умовах наступу.

12.04.2009 р. в Донецьку в недобудованому приміщенні лікарні проводилися «вчення» Донецького відділення Всеукраїнської громадської організації «Патріот України». Організація не зареєстрована у м. Донецьку. Контактні особи в Донецьку: Головко Сергій, тел.: (093) 692-95-61; Галерний Максим, тел.: (063) 783-03-38.

Під час навчань відпрацьовувалися навички ножового бою (у т. ч. зняття годинного), промислового альпінізму. Проводилися спаринги (вуличний бій) та інші практичні заняття.

Головний координатор руху «Патріот України» в Івано-Франківській області.

sivСивачук Сергій Олексійович 18.08.1985 р., зареєстрований за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Молодіжна, 34, кв. 29, який здійснює керівництво та організаційну діяльність Івано-Франківської обласної громадської організації «Патріот України» (35517991), юр. адреса: м. Івано-Франківськ, вул. Молодіжна, 34, кв. 29. Контактна інформація: E-mail: [email protected], моб. тел. (093) 488-46-07, (098) 791-24-16, ІПН 3127602791.

Встановлено, що Сивачук С. О. безпосередньо брав участь у проведенні «навчань», табірних зборах учасників об'єднання і може бути причетний до планування заходів громадянської непокори, спрямованих на дестабілізацію ситуації як в області, так і в столиці.

Івано-Франківська обласна організація «Патріот України» налічувала близько 15 чоловік, які регулярно брали участь у тренувальних зборах за участю інструкторів, здобували практичні навички з рукопашного бою, ближнього ножового бою, тактичної і вогневої підготовки (основи снайперської підготовки), альпіністської підготовки. Члени Івано-Франківського відділення ГО «Патріоти України» систематично брали участь в акціях протесту, мітингах проти чинної влади.

Зокрема:

13.03.2011 Івано-Франківським обласним осередком ГО «Патріот України» були проведені відкриті «вчення» (польові збори). Під час підготовки членами організації вивчалися наступні дисципліни: ударна техніка, кидкова техніка, спаринги 1 на 1, ножовий бій 1 на 1, метальна техніка ножів і піхотної лопати, користування системою типу «кішка».

15.05.2011 в лісовому масиві біля села Хриплин Тисменицького району Івано-Франківської області відбулися польові збори Івано-Франківської ГО «Патріот України». На місці проведення «навчань» бійці вивчали дисципліни: стрільба (основи снайперської підготовки), рукопашний бій і боротьба, ножовий бій.

22.05.2011 у лісовому масиві недалеко від с. Вовчинці Івано-Франківської міської ради проходили польові збори Івано-Франківської ГО «Патріот України». Тренування проходило за схемою: прибуття на місце проведення, вступне слово, присвячене Дню Героїв, розбиття табору, підготовка положень для стрільби, інструктаж з техніки безпеки, стрільби. Крім того, бійці практикували рукопашний бій і боротьбу, ножовий бій.

29.05.2011 проходила підготовка особового складу Івано-Франківської ГО «Патріот України». На місці, де проходили «вчення», бійцями була побудована смуга перешкод, подолання якої проходило в контексті штурму і захоплення будівлі, а також евакуація поранених.

30.10.2011 проходили «вчення» членів Івано-Франківської ГО «Патріот України». Програма включала підготовку і спорядження зброї, усунення неполадок і несправностей, стрілянину.

13.11.2011 на території колишнього 13-го військового містечка, розташованого за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Національної Гвардії, пройшли «вчення» особового складу Івано-Франківської обласної ГО «Патріот України».

28.04.2012 на покинутій військовій базі під Івано-Франківськом, за участю членів ГО «Патріоти України» проводилися таємні тренування для футбольних хуліганів.

Також відомі події, які відбувалися за участю представників «Соціал-Національної Асамблеї» в Одесі.

Так, 12.01.2013 основним активом Одеського відділення організації «Патріот України» проводилися чергові польові збори («навчання») з фізичної підготовки і відпрацювання бойової тактики малих груп. При проведенні занять членами Одеського відділення організації відпрацьовувалися військово-тактичні дії щодо зняття вартового і пересування загону на ділянках, потенційно небезпечних засідками противника. На зворотному шляху було закріплене пересування загону на ділянках з можливою дислокацією ворога, а також переміщення безпосередньо при вогневому впливі. Підсумком підготовки стали спаринги з ножового та рукопашного бою, які є кращим індикатором індивідуальних занять кожного бійця у відповідних дисциплінах.

08.07.2013 основним активом Одеського відділення організації «Патріот України» проводилися «навчання» з промислового альпінізму. Також додатково були розглянуті та відпрацьовані способи засідок в приміщенні і його очищення.

28.07.2013 основним активом Одеського відділення організації «Патріот України» проводилися чергові «навчання» з метою отримання окремих тактичних знань і поліпшення фізичної підготовки. На тренуванні були розглянуті і закріплені положення при стрільбі з автоматичної зброї, основи ножового бою, окремі техніки рукопашного бою. Традиційно польові збори завершилися спарингами.

31.07.2013 основним активом Одеського відділення організації «Патріот України» проведене тренування з промислового альпінізму. Також встановлено, що деякі з числа молодих бійців тренувалися вперше і вищевказані тренування вирішено було проводитися регулярно.

10.08.2013 основним активом Одеського відділення «Патріот України» були проведені чергові польові збори з поліпшення навичок в промисловому альпінізмі. Також були розглянуті окремі моменти з зачистки приміщення і робота з ножем. Після короткого відпрацювання одного з прийомів рукопашного бою всі учасники «навчань» взяли участь у спарингах.

14.09.2013 у лісі, поблизу мікрорайону «Озерний» м. Хмельницький, за ініціативи молодіжного студентського крила Хмельницької обласної організації ВО «Свобода» пройшли збори з альпінізму.

У період з 31.10.2013 до 03.11.2013 в Хмельницькому районі Хмельницької області, за ініціативою місцевих осередків ВО «Свобода», проводилися польові збори в тренувальному таборі.

В ході заходу учасники вивчали способи облаштування таборів і орієнтування в лісовій місцевості. Також проводилися заняття з фізичної підготовки та силових єдиноборств. Крім того, проводились заняття з вивчення історичних подій про діяльність УПА.

10.11.2013 з ініціативи місцевих осередків ВО «Свобода» та Хмельницького відділення молодіжної громадської організації «Сокіл» проводилися тренувальні збори зі спортивного орієнтування на місцевості в Шепетівському районі Хмельницької області.

24.11.2013 проводилися тактичні польові збори.

Відповідальними особами за організацію і проведення польових зборів виступали Олійник І. В. і Бурлик В. В.

ДОВІДКА

ole2Олійник Ігор Володимирович, 25.02.1989 р., уродженець Хмельницької області, м. Хмельницький, зареєстрований: м. Хмельницький, вул. Інститутська, 12/1, к. 531. моб. тел.: +380966786399, голова Хмельницької обласної організації «Студентська Свобода», заступник голови Хмельницької обласної організації ВО «Свобода» з молодіжних питань, член політичної партії ВО «Свобода».

У колі однопартійців користується повагою та авторитетом як один з найбільш активних і відданих членів організації. Займається бойовими мистецтвами, знаходиться в хорошій фізичній формі. У прийнятті рішень керується ідеологією партії, є яскраво вираженим націоналістом і відданим футбольним фаном. Зосереджений на пошуку осіб з числа студентської молоді, футбольних фанатів і спортсменів регіону з метою залучення таких в ряди партійної організації.

burБурлик Віктор Вікторович 27.02.1992 р., уродженець Хмельницької області, с. Лісогорка, що зареєстрований: м. Хмельницький, просп. Миру, 76, кв. 44, моб. тел.: +380978128554, заступник голови Хмельницької міської організації ВО «Свобода» по агітації та пропаганді, помічник-консультант народного депутата України VII скликання Сабія В. М, член політичної партії ВО «Свобода».

У колі однопартійців користується повагою та авторитетом як один з найбільш активних і відданих членів організації. За характером рішучий, запальний. У прийнятті рішень керується ідеологією партії. Зосереджений на пошуку осіб з числа студентської молоді з метою залучення таких в ряди партійної організації.

У період з 27 по 29.09.2013 на території Чернігівської області відбувся молодіжний спортивно-патріотичний табір, ініціатором проведення якого виступила ВО «Тризуб».

У період з 27 по 29.09.2013 в лісовому масиві с. Гаразджа Луцького району Волинської області пройшов навчально-патріотичний табір «Повстанець-2013», організатор — молодіжна громадська організація «Національний Альянс».

Встановлено, що під час проведення заходу учасників навчали правилам поведінки на акціях протесту, в тому числі, як протистояти міліції і як захищатися від її дій.

Членами організаційного комітету Всеукраїнського шкільно-патріотичного табору «Повстанець-2013» є:

Москвич Майя Юріївна 29.12.1989 р., уродженка с. Нічогівка Маневицького району Волинської області, ІПН 3287008324, була зареєстрована в 2003 році в с. Нічогівка Маневицького району Волинської області, голова оргкомітету, голова Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Національний Альянс», м. т. +380961485702.

E-mail: [email protected],

Facebook: http://www.facebook.com/maja.moskvich,

VK: http://vk.com/id14428217,

Skype: maja-volyn.

Гладун Ірина Сергіївна 01.08.1983 р., уродженка м. Луцьк Волинської області, була зареєстрована в 1999 році в м. Луцьк по вул. Павлика Морозова 2, кв. 13, заступник голови оргкомітету, член Проводу Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Національний Альянс», м. т. +380961389782.

E-mail: [email protected],

Facebook: http://www.facebook.com/irynavilna,

VK: http://vk.com/iryna_vilna,

Skype: irynavilna4.

Бальбуза Богдан Костянтинович 16.08.1992 р., ІПН 3383104235, уродженець м. Рожище Волинської області, був зареєстрований у м. Рожище Волинської області по вул. Сковороди, 43, заступник голови оргкомітету, член Проводу Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Національний Альянс», м. тел: +380978646765.

E-mail: [email protected],

VK: http://vk.com/luchnik_n_a,

Facebook: http://www.facebook.com/bogdan.balbouza,

Skype: bogdan_balbouza.

На території Волинської області регулярно проводилися молодіжні військово-польові збори:

З 05.07.2013 по 07.07.2013 близько с. Пляшевої проводився патріотично-спортивний табір «Берестечко 2013», організовувався за ініціативи Рівненської міської організації «УНА-УНСО» (Гранітний Ярослав, в даний час керівник ГО «Бойовий Молот ім. О. Музичка»), в якому також брали участь члени організацій «Патріот України», «Національний Альянс» (м. Луцьк, пр. Молоді, 13Б).

З 20.06.2014 за 23.06.2014 р. поблизу Берестечка Горохівського району Волинської області проводився молодіжний козацький табір «Берестечко 2014», організований Волинською молодіжною громадською організацією «Батьківщина молода» (35594332), керівник: Ткачук Захар Миколайович.

З 29.06.2014 по 26.07.2014 в с. Миляновичи Турійського району, в урочищі «Березина», проводився спортивно — патріотичний табір «Волинська Січ 2014».

В рамках програми «патріотичного виховання» «Берестечко 2014» і «Волинська Січ 2014» проводилося навчання з основ військової та медичної підготовки, рукопашного бою та закріплення навичок зі стрільби.

Військова-польова підготовка організовувалася за сприяння громадських організацій «Молодіжний фонд «Наше майбутнє» (25909823) та Волинського обласного відділення «Федерації рукопашного бою гопак».

Контакти організаторів: +380964329365, +380667205250, e-mail: [email protected]

Директором табору виступав Дружинович Сергій Олександрович, 05.11.1979 р., житель м. Ковель, який крім усього іншого, був керівником «Правого сектора» в м. Ковель. Відомо також, що громадська організація «Молодіжний фонд «Наше майбутнє» стала основою для формування «Правого сектора» в м. Ковель.

ДОВІДКА

ВМГО «Батьківщина молода» (35594332), юр. адреса: м. Луцьк, вул. Шопена, 22/42. Керівник: Ляцевич Віталій Миколайович. Фактичний глава організації Ткачук Захар Миколайович. Співзасновники: Ляцевич Віталій Миколайович, Навроцький Ігор Анатолійович, Новосад Сергій Іванович.

ВОМГО «Молодіжний фонд «Наше майбутнє» (25909823), юр. адреса: м. Ковель, вул. Полуботка, 23 Керівник: Дружинович С. О.

Дружинович Сергій Олександрович 05.11.1979 р., зареєстрований за адресою: м. Ковель, вул. Полуботка, 23, голова низки громадських організацій «Молодіжний фонд «Наше майбутнє», міської організації «Спарта» (м. Ковель, вул. Відродженої, 12а), член міської організації політичної партії «Совість України», очолював колишній Ковельський мер Кошарук Сергій Дмитрович. На виборах президента України 25.05.2014 р. був членом ОВК № 21 (м. Ковель) від кандидата в президенти України Яроша Д...

06.07.2014 заступник голови Волинської обласної ради Гузь Ігор Володимирович на власній сторінці в соціальній мережі поширив інформацію про формування у Волинській області білоруського загону опору «Пагоня» для участі у бойових діях (в зоні АТО) у складі добровольчих батальйонів територіальної оборони «Айдар», «Азов» і «Донбас». До складу загону опору «Пагоня» увійшли громадяни Білорусі, які бажають воювати на Сході України проти «російських окупантів».

ДОВІДКА

guzГузь Ігор Володимирович 11.01.1982 р., уродженець м. Луцьк Волинської області, Народний депутат України, заступник голови комітету Верховної Ради України у закордонних справах, член Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи.

Належав до Молодіжного Націоналістичного Конгресу.

З 1998 по 2000 рр. член ВГСПО «Тризуб» ім. Степана Бандери.

З 2001 по 2005 рр. голова волинської організації Молодіжного Націоналістичного Конгресу.

З 2002 по 2005 рр. заступник голови всеукраїнської організації.

З березня 2002 року депутат Луцької міської ради у виборчому окрузі № 44. Член комісії з питань молоді, освіти і науки.

З 2005 по 2013 рр. голова Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Національний Альянс».

Голова організаційного комітету фестивалю українського духу «Бандерштат».

У березні 2006 року депутат Волинської обласної ради за списком виборчого блоку Наша Україна. Голова постійної депутатської комісії з питань молодіжної політики, спорту і туризму.

З жовтня 2010 року депутат Волинської обласної ради в одномандатному виборчому окрузі № 27 (Старовижівський район). Член комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики.

З 2014 року Народний депутат України по одномандатному виборчому округу №19 від партії «Народний Фронт».

За повідомленнями Гузя, на території Волинської області перебували громадяни Білорусі, які проходили бойову спецпідготовку, які є активістами недержавних громадських молодіжних організацій «Молодий фронт» і «Молодь БНФ».

Крім того, Гузь опубліковував фотографію з особою у камуфляжній формі і чорній масці — «другом «Вітушком».

Встановлено, що на фотографії, ймовірно, зображений громадянин Білорусії Стасюк Ян, 13.03.1987 р., житель м. Жешув (Польща), активіст білоруської опозиційної молодіжної громадської організації «Білоруський Народний Фронт (БНФ).

ДОВІДКА

stasСтасюк ЯнВітушко»), 13.03.1987 р., уродженець м. Брест, проживає в м. Жешув (Польща), користується абонентським № 80298022850 (Білорусія), 48880895585 (Польща).

У 2004 році закінчив школу № 9 у м. Брест, навчався на денному відділенні на факультеті історичних і педагогічних наук Вроцлавського університету (2007).

Займається Кіокушинкай карате (має синій пояс карате, переможець змагань).

У 2008 році брав участь у військово-спортивних зборах «Перемога», організованих націоналістичною організацією «Національний Альянс».

Серед відомих контактів Стасюка Яна є:

 • Гузь Ігор Володимирович 11.01.1982 р., заступник голови Волинської облради, засновник ГО «Національний Альянс»;
 • Бокоч Андрій Михайлович,11.1981 р., співзасновник ГО «Національний Альянс», помічник-консультант депутата Гузя;
 • Лавришик Олександр Олександрович, 07.1983 р., керівник Колківської осередку «Пласт на Волині», активний член ГО «Національний Альянс»;
 • Данильчук Павло ПетровичВій»), 30.05.1985 р. н., керівник ГО «Правий сектор Волині», депутат Луцької міськради;
 • Москвич Майя Юріївна,12.1989 р., керівник ГО «Національний Альянс», співзасновник ГО «Правий сектор Волині», помічник-консультант депутата облради Гузя;
 • Кушнер Олексій Ігорович,03.1987 р., активний учасник організацій «Правий сектор» і «Національний Альянс»;
 • Хведчак Андрій ВолодимировичГрім»), 07.06.1984 р., член Ради старшин ГО «Національний Альянс», нинішній керівник «Самооборона Волині», депутат Луцької райради;
 • Гаврилюк Віктор Олександрович 18.12.1995 р., активний член організації «Національний Альянс», «Пласт Волині»;
 • Грицюк Юлія ВікторівнаМрія») — активний член ГО «Національний Альянс», керівник Волинського обласного центру національно-патріотичного виховання молоді.
 • Гладун (Сильчук) Ірина МиколаївнаВільна»), 01.01.1979 р., заступник голови ГО «Національний Альянс», співзасновник ГО «Правий сектор Волині»;
 • Федчук Юрій Анатолійович 01.04.1993 р., активний член ГО «Національний Альянс»;
 • Будчик Наталія ІванівнаЗмійка»), 11.11.1989 р., помічник-консультант депутата Гузя;
 • Коваль Мар'яна («Медуза»),04.1992 р., активний член «Національного Альянсу», помічник-консультант депутата Гузя на громадських засадах;
 • Гуч Олександр Юрійович («Пегас»),06.1986 р., активний член ГО «Національний Альянс» та ГО «Правий сектор Волині», травмований учасник «Євромайдану» у м. Києві, перебував на лікуванні в Державі Ізраїль;
 • Мисковець Назар Олександрович 06.04.1993 р., активний член ГО «Національний Альянс», проживає у м. Жешув (Польща).

Відомо, що Стасюк Ян також знайомий з керівником Волинського відділення батальйону «Азов», позивний «Цезар», жителем м. Луцька.

Також встановлено, що Стасюк Ян з грудня 2013 року перебував у м. Києві на «Євромайдані» і входив до радикально налаштованої частини «Майдану», брав активну участь у «силових» протистояннях.

З метою отримання фінансової допомоги (за рахунок добровільних внесків) на придбання амуніції, бронежилетів та касок, Гузем опублікований рахунок міжнародної електронної платіжної системи PayPal: [email protected] і № банківської картки «Приватбнак» 5168 7572 6058 0669, належить Лавришику О. О.

ДОВІДКА

Лавришик Олександр Олександрович 18.07.1983 р., житель м. Колки Маневицького району, вул. Стрілецька, 2, користується сторінкою https://vk.com/paramons, абонентськими № 0976060529, 0930533546. Керівник Колковського осередку Пласту, активний член націоналістичної ГО «Національний Альянс». Користується банківською карткою АКБ «Приватбанк» № 5168 7572 6058 0669.

Зазначений рахунок PayPal належить відомій громадській активістці, блогеру Єлевій Тетяні, громадянці Білорусі.

ДОВІДКА

Єлева Тетяна, уродженка м. Мінськ, проживає в США (м. Сан Хосе), відомий білоруський блогер під ніком Zmagarka, одна з організаторів і учасників наметового містечка у м. Мінськ, на Жовтневій площі («Площа Калиновського») на знак протесту проти фальсифікації президентських виборів в 2006 році в Білорусії. Стосовно неї було порушено кримінальну справу, у зв'язку з чим вона залишила Білорусь.

Крім того, відомо, що націоналістична громадська організація «Національний Альянс», співзасновником якого є Гузь Ігор Володимирович, має давні тісні зв'язки з націоналістичними «опозиційними» білоруськими недержавними громадськими організаціями, такими як «Маладая Білорусь», «Молодий фронт — Беларуський народний Фронт».

Також відомо, що в свій час деякі члени «Національного Альянсу», в тому числі Гузь, переймали досвід опозиційної підпільної діяльності у білоруських колег, проводилися спільні військово-польові збори.

В минулому неодноразово представники зазначених формувань на запрошення «Національного Альянсу» були на території Волинської області.

Між «Національним Альянсом» та білоруськими організаціями підтримуються тісні контакти, про що свідчить постійна участь білоруських націоналістів у щорічних польових зборах і присутність на фестивалі «Бандерштат», організованих «Національним Альянсом».

Радикальні молодіжні об'єднання Житомирщини

Всеукраїнська громадська організація «УНА-УНСО» в Житомирській області.

Станом на 04.04.2013 налічувала близько 20 осіб. Існувало два осередки: в м. Малин Житомирської області та у м. Житомирі.

Основним видом діяльності організації була роздача листівок з націоналістичними гаслами, виїзди в інші регіони України для участі у масових заходах, організованих центральним керівництвом УНСО.

Члени даної організації регулярно проводили навчальні семінари з імітацією бойових дій, пропагували націоналістичну літературу, брали участь у заходах політичних союзників.

Тернопільська обласна громадська спортивно-патріотична організація «Тризуб» ім. С. Бандери

(25352556), Тернопіль вул. Князя Острозького, 14А/703-704.

Починаючи з часу свого утворення з 14.10.1993 і аж до 2014 року, проводила навчально-тренувальні, польові збори в тренувальному таборі в селі Славятин Тернопільської обл. на території історичного музею ОУН-УПА, де виконували фізичні вправи і прослуховували різні лекції.

26.08.2012 р. в Зборові Тернопільської області біля козацької могили відбулося віче українських патріотів, організоване Тернопільською обласною громадською організацією «Громадсько-політичне об'єднання «Українська справа». На цьому віче були присутні представники Всеукраїнського товариства «Просвіта», Громадської ініціативи «Оновлення країни», громадської спортивно-патріотичної організації «Тризуб» ім. С. Бандери. Під час проведення заходу виникла конфліктна ситуація між координатором руху «Оновлення країни» Андрієм Марьяновичем Левусом, 09.08.1979 р. н. і кандидатом у народні депутати України від Партії регіонів Павлом Дмитровичем Федиком , 26.07.1963 р. н.

Левус А. М. вигнав Федика П. Д. із застосуванням фізичної сили.

Ініціатором Громадського руху «Оновлення країни» є екс-керівник СБУ Наливайченко В.

Ультраправа організація «Правий сектор» стала відома під час державного перевороту в Україні, коли бойовики змінили на вулицях Києва мирних демонстрантів «раннього Майдану». Замість студентів з квітами з'явилися молодики з арматурою, бітами і з вогнепальною зброєю.

Це плід багаторічної роботи багатьох сил, в тому числі і СБУ. На цьому фото видно, хто готував державний переворот в Україні. В гості до бойовиків прийшов Наливайченко Валентин Олександрович.

У червні 2006 року Наливайченко В. був призначений на посаду першого заступника голови СБУ — керівника Антитерористичного центру при СБУ.

З грудня 2006 року до березня 2010 року очолював СБУ, входив до складу РНБО України.

У цій якості він і приходив «в гості» до бойовиків. СБУ готувала бойовиків при Ющенкові.

Після скоєння державного перевороту пройшли призначення: 25.02.2014 Наливайченко В., депутата ВР України від партії «Удар» Віталія Кличка, призначили главою Служби безпеки України.

Цей знімок зроблений ще в 2011 році, коли Наливайченко В. виступав перед радикально-націоналістичним угрупованням «Тризуб» і її главою — Дмитром Ярошем на території Зарваниця — церковний комплекс УГКЦ, де щорічно проводилися збори радикалів «Тризуба» під керівництвом Яроша Д. і керівництва УГКЦ.

Екс-глава СБУ Наливайченко В. знаходиться в найтісніших зв'язках з Дмитром Ярошем і УГКЦ, яка має пряме відношення до планування Майдану.

В лютому 2014 року Наливайченко В. заявив, що в країні діє іноземна розвідмережа і що спійманих шпигунів скоро нададуть країні. Наступного дня це повторив Парубій А.

Також відомо, що влітку 2006 року на території військової бази в Естонії, під керівництвом інструкторів НАТО, Українська націоналістична молодь проходила курс диверсійно-терористичного навчання.

Фінансування

Наливайченку В. було доручено курирувати разом з Джеффрі Пайєтом підготовку бойовиків українських націоналістів «Тризубу ім. Степана Бандери». Фінансування здійснювалося в основному з-за кордону через громадські організації, фонди національних українських організацій в Європі та Канаді. Грошові кошти надходили через посольство США у Києві. Крім цього, причетним до фінансування діяльності українських націоналістів вважають Порошенко П. О.

Згідно з наявною інформацією, були встановлені замовники вбивств активістів «Євромайдану», а також виявлені схеми та джерела фінансування ескалації вуличного протистояння, націленого на насильницьке повалення влади.

З перших днів силового протистояння організація «Правий сектор» була взята правоохоронцями в розробку. Ця організація виникла в результаті внутрішнього конфлікту між Соціал-Національною асамблеєю і радикально налаштованим Всеукраїнським об'єднанням «Тризуб» ім. С. Бандери. Було встановлено, що дані організації фінансувалися низкою різноманітних західних «проукраїнських організацій», створених спецслужбами країн НАТО ще в часи СРСР.

Дані «благодійні» організації з самого початку «Євромайдану» почали створювати закритий координаційний центр, залучаючи досвідчених західних аналітиків, що спеціалізуються на розробці стратегій «кольорових революцій». Перед ними було поставлене завдання сформулювати стратегію дій бойових груп. Саме цей центр дав команду на вбивство активістів в ході силового протистояння на вулиці Грушевського. Загибель людей повинна була спровокувати ескалацію конфлікту і нацькувати розлючений натовп на міліціонерів.

З першого дня «Євромайдану» кожен керівник групи активного опору отримував грошову винагороду. За кожного активного бійця — $200 на день і додатково — $500, якщо група становила понад 10 осіб. Координатори отримували від $2000 за кожен день масових заворушень, за умови, що підконтрольна група бойовиків виконує прямі атакувальні дії правоохоронців.

Також було встановлено, що кошти надходили до посольства США в Києві через дипломатичний канал. У свою чергу, посольство США переправляло гроші в центральні офіси ВО «Свобода» і ВО «Батьківщина». Сума складала близько $20 млн. на тиждень. Далі ці кошти розподілялися на підтримку «Євромайдану» (функціонування системи життєзабезпечення, хабарі і підкуп окремих чиновників, правоохоронців, оплата ЗМІ, витрати на агітацію тощо), а також щоденні виплати активним бойовикам. У свою чергу, лідери опозиційних сил і радикальних угруповань отримували безготівкові гроші на свої особисті банківські рахунки.

Про це свідчить обшук, проведений СБУ в приміщеннях центрального штабу «Батьківщини», під час якого оперативники вилучили з кабінету Олександра Турчинова $17 млн. готівкою. Крім того, на вилучених серверах партії знаходилася інформація щодо розподілу коштів на оплату життєдіяльності Майдану і проведення розрахунків з бойовиками «Правого сектору» та інших радикальних угруповань.

Був також встановлений і той факт, що лідерам праворадикальних структур США гарантували допомогу в екстреній евакуації з території України в разі провалу революції, надання житла і коштів у будь-якій країні Євросоюзу на їхній вибір. Цими гарантіями скористався лідер політичної групи провокаторів так званого «Автомайдану» Сергій Коба.

Мобілізація радикально налаштованих осіб для участі в масових заворушеннях 19.01.2014 здійснювалася через соціальну мережу «ВКонтакте» на сторінці «Правого сектора». Для правдоподібності і створення іміджу «ідеологічного народного протесту» радикали просили у населення надати їм фінансову допомогу.

Для перерахування коштів вказувався номер картки «Приватбанку» 5168 7553 1093 5578, зареєстрованої на Окунєва Сергія Ігоревича, 19.06.1973 р., уродженця Російської Федерації, зареєстрованого за адресою: Дніпропетровська область, м. Дніпродзержинськ, вул. Щербицького, 65, кв. 6. Також використовувалася система «Вестерн Юніон» або Moneygram на пред'явника Тарасенка Андрія Івановича, 17.11.1982 р., уродженця м. Києва. На зазначений рахунок здійснювалося зарахування безготівкових коштів за допомогою системи «Приват 24» переважно з міст Тернополя та Києва сумами по 50, 100, 500 гривень. Гроші також надходили від прихильників «Правого сектора» як з України, так з-за кордону (Франції, Чехії та інших країн).

Крім того, на сторінці «Правого сектора» соціальної мережі «ВКонтакте» для перерахування коштів вказувалися номери рахунків в ВАТ «Райффайзен Банк Аваль» із зазначенням власника Суровецького Юрія Ігоревича (ІПН 3166505873): у гривні — 262095533782, в доларах США — 262072533786, в євро — 262082533789.

Читайте «Голос Правди» у «Telegram»

Будемо вдячні за будь-яку допомогу українському опозиційному проекту «Голос Правди». Ви можете переказати будь-яку суму – і 1 гривню, і 100 тис. Гроші ми витрачаємо на оплату хостингу, розвиток сайту, запуск нових розділів і організацію прямих трансляцій.

Наш «Яндекс.Гаманець»:
410 015 312 053 11.
PayPal:
[email protected].
Переказ з карти:
https://golospravdy.com/donate/.

Читайте та обговорюйте найцікавіші публікації «Голосу Правди» в наших групах у «Facebook», «ВКонтакте», «Однокласники» і «Twitter». Щоранку ми розсилаємо популярні новини на пошту – підпишіться на розсилку. Ви можете зв'язатися з редакцією сайту через розділ «Повідомити Правду».


Знайшли на сайті орфографічну помилку? Виділіть її мишою і натисніть Ctrl+Enter.
 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 голос., рейтинг: 5)
Вибір редакції
Auto-Translate
AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUrduVietnameseWelshYiddish
Партнер
Олесь Бузина
Тема дня

Читайте також: Вибір редакції

news

Київські поліцейські на камеру зізналися, що катують людей

15.07.2018
img

«Голос єдиної помісної» виявився гомосексуалістом, циніком і аферистом за наводкою СБУ

02.07.2018
63776-1_large

СБУ збирає компромат на священнослужителів, – документи

27.06.2018
IMG-6f391c0a57f820c0496ffa6b52f280df-V

Кияни знову пікетували посольство США, вимагаючи запровадити санкції проти влади

14.06.2018
ArticleImage_138493

У Києві підприємців почали штрафувати за продаж любовних романів з РФ

14.06.2018
111-382

У Бундестазі розповіли про відсутність свободи слова в Україні

12.06.2018
news

Політв'язень: «Щоб не потрапити під приціл СБУ, не потрібно висовуватися»

08.06.2018
20180607_094314(1)

Кияни пікетували посольство США в Україні з вимогою запровадити санкції проти влади

07.06.2018
img

8 921 600 000. грн: Стали відомі масштаби корупції у ЗСУ

05.06.2018
8p_buzina_d_850

Мама Олеся Бузини представила книгу про сина, загиблого від рук радикалів

18.05.2018
http://photo.unian.net

СБУ заборонила ЗМІ називати День Перемоги святом

03.05.2018
chain and digital padlock on computer keyboard

Мінінформ знову вимагає від СБУ закрити «Голос Правди»

03.05.2018