
Про це народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Дмитро Колєсніков заявив під час брифінгу у Верховній Раді, коментуючи законопроект «Про освіту».
Він підкреслив, що у законопроект закладені значні ризики. «Фінансування ляже здебільшого на місцеві ради. Запровадження 12-річної шкільної освіти недостатньо аргументовано і пов'язане зі значними ризиками для вітчизняного ринку праці, тому що професійно підготовлена молодь буде пізніше на нього виходити», — зазначив парламентарій.
«Законопроект закріплює практику перенесення фінансування освіти на місцеві бюджети. Зараз місцеві бюджети фінансують спортивні школи, позашкільну освіта. У 2016 році була спроба перекласти на них фінансування ПТУ, що призвело до колапсу в професійно-технічній освіті. Також передбачається створення опорних шкіл, і багатьом школярам доведеться добиратися до школи 10-15 км. Однак в Держбюджеті немає збільшення фінансування на придбання шкільних автобусів», — сказав народний депутат.
Політик підкреслив, що реформа середньої освіти слабо пов'язана зі змінами у вищій школі та підготовкою педагогічного складу. «У педагогічних ВНЗ ще не готують вчителів відразу за кількома спеціальностями — фізика, хімія, біологію, астрономія, географія і т.д. А всю цю програму повинен буде знати одна людина, т. ін. Передбачається, що всі ці дисципліни будуть включені в предмет «Людина і природа». Через таку інтегровану форми викладання третина вчителів може залишитися просто без роботи. При цьому 12-річній школі може не вистачити викладачів для найменших учнів», — сказав Дмитро Колєсніков.
«Додаткові проблеми виникнуть у малечі, що навчається у четвертому класі — для них вводиться тестування. Багато експертів говорять про те, що десятирічні діти психологічно не готові до таких навантажень», — підкреслив Колєсніков.
«Вводиться ЗНО після 9 класу. 15-16-річні діти, які з якихось причин не зможуть його здати, виявляться на вільному ринку праці. У такому віці з найти роботу дуже і дуже складно. Це може привести до зростання безробіття серед молоді», — зазначив народний депутат.
За його словами, реалізація реформи також вимагає чималих фінансових коштів, однак при цьому, згідно з Бюджетною резолюцією, в 2018 році фінансування освіти буде зменшено на 1,6%.
«Ми закликаємо Верховну Раду тричі подумати, перш ніж приймати таке стратегічно важливе рішення, яке стосується наших дітей», — резюмував Дмитро Колесников.
Журналісти українського опозиційного видання «Голос Правди» з посиланням на